Dan nezavisnosti BiH

[ngg src=”galleries” ids=”3″ display=”basic_imagebrowser” maximum_entity_count=”20″]

Učenici od prvog do devetog razeda JU OŠ “Mustafa Busuladžić” sa svojim nastavnicima i roditeljima, raznim aktivnostima obilježili su 1. mart – Dan nezavisnosti BiH.
Centralna akademija ovogodišnjeg programa pod naslovom “28 GODINA NEZAVISNOSTI BiH” održana je 28.02.2020. godine u 13.30 h u prepunoj sportskoj sali. Program ove važne kulturne manifestacije vodio je tim za kulturu škole na čelu sa nastavnicom Lejlom Glavinić. Direktor škole Duran Mrnđić se obratio prisutnim roditeljima, učenicima i gostima, gdje je istakao da je jedan od najznačajnijih datuma nove historije BiH 1.mart 1992.godine koji je upisan kao Dan nezavisnosti.
Tog dana se BiH svrstala među 190 nezavisnih država svijeta.
Kada je Međunarodna zajednica uvela embargo na naoružanje BiH, s ciljem da se žrtvi agresije ne dozvoli pravo na odbranu, Bosanci i Hercegovci su se uspjeli suprostaviti 11. korpusu JNA koja je imala preko 100.000 aktivnog sastava vojske, preko 900 tenkova, 1100 transportera i drugih materijalno-tehničkih sredstava.
BiH je jedina domovina koju imamo i ona je zajednička majka svima nama.

Neka nam je sretan Dan nezavisnosti!