Pristojno oblačenje – školske uniforme

[Best_Wordpress_Gallery id=”12″ gal_title=”uniforme”]

Naša škola uvela je službene školske uniforme koje će učenici koristiti tokom školskih aktivnosti. Kao direktor škole, izražavam veliko zadovoljstvo realizacijom ovog projekta. Razlozi zadovoljstva ponajprije leže u činjenici kulturnijeg ili pak ukusnijeg odijevanja učenika u osnovnoj školi kao javnoj ustanovi u kojoj postoji kućni red pristojnog ponašanja što podrazumjeva i pristojno oblačenje.

Uniforma u školama formira osjećanje pripadnosti jednom kolektivu, jednoj instituciji, dok se među učenicima smanjuju društveni konflikti i time se ukida procjenjivanje po odjeći koje dijete nosi.

Veliko hvala Vijeću roditelja, Školskom odboru, uposlenicima škole, te Vijeću učenika škole. Posebno značajnu podršku projektu iskazalo je upravo Vijeće roditelja na čelu sa predsjednicom Mersihom Bučo koji su 476 uniformi obezbjedili i podjelili učenicima u ponedjeljak 6. marta 2017. godine.