Browse By

Knjiga je dar koji možeš otvarati opet i opet

Danas smo u OŠ „Mustafa Busuladžić“ obradovani poklonom koji će biti vrlo vrijedan i koristan našim učenicima. 

Posjetio nas je direktor Biblioteke za slijepa i slabovidna lica, gospodin Sakib Pleh, u pratnji direktora OŠ „Aneks“, gospodina Omera Begovića i donijeli dragocjen dar: 74 audiozapisa obaveznih lektira propisanih Nastavnim planom i programom za osnovne škole. 

Dobrodošlicu su im poželjeli direktor naše škole gospodin Duran Mrnđić, bibliotekarka Hadija Camović, nastavnice Bosanskog jezika i književnosti Sabina Kadrić i Irma Subašić, te pedagogica Alma Kulić. 

Nakon predstavljanja ovih audioknjiga, direktor Mrnđić je gostima uručio zahvalnice za plodnu saradnju i bezuvjetnu podršku rada naše škole. 

U vrijeme kada je cjelokupni nastavni proces prenesen u elektronski prostor, ova donacija predstavlja izuzetan i nemjerljiv doprinos našem kolektivu. Neke od prednosti ovog načina upoznavanja sa lektirnim djelima ogledaju se u olakšanom pristupu samome djelu, populariziranju književnosti i razvijanju vještine verbalnog izražavanja kod učenika. 

Zahvaljujemo se našim gostima na ovome divnome poklonu i radujemo se budućoj saradnji na sličnim projektima.