[Best_Wordpress_Gallery id=”45″ gal_title=”turci posjeta 2017″]

Učenici i nastavnici OŠ “Mustafa Busuladžić” su u proteklih šest dana bili domaćini kolegama i djeci iz Turske.  U ovih šest dana druženja,  naši gosti su obišli kulturne i historijske znamenitosti BiH.  Posjetili su Srebrenicu i odali počast žrtvama genocida.  Za Dan učitelja,  zajedno sa uposlenicima škole,  posjetili su Počitelj, Blagaj i Mostar. Trećeg dana druženja, načelnik opštine gospodin Semir Efendić je primio naše goste i dao punu podršku nastavku saradnje dvije bratske škole. Tog dana gosti su posjetili Vijećnicu,  Institut Junus Emre, kao i mezar rahmetli predsjednika Alije Izetbegovića. Četvrti dan posjete gosti su uživali u ljepotama vezirskog grada Travnika,  a pri povratku u Sarajevo posjetili su Ahmiće.  Peti dan posjete našoj domovini,  gosti su obišli olimpijsku planinu Bjelašnicu, Bjelimiće,  Visočicu. Ova posjeta Bjelimićima je bila posebno emotivna jer je naša gošća iz Turske porijeklom sa ovih prostora i nakon 100 godina od odlaska njenog pretka u Tursku, došla je da obiđe mjesto svojih predaka i posjeti mezar svog pradede.  Kao što sve lijepo kratko traje, tako se i ovo druženje,  nažalost,  brzo završilo,  ali je produbilo našu suradnju koja će se uspješno nastaviti u budućnosti.