77 godina Državnosti BiH

Poštovane kolegice i kolege,dragi učenici i roditelji, ove godine navršava se 77. godina Državnosti BiH.Pored teške situacije u kojoj se nalazimo zbog infekcije COVID-19, na dostojanstven način ,sjećamo se historijske epohe u kojoj je obnovljena državnost naše domovine BiH-e,te potvrđen njen historijsko-pravni kontinuitet naroda i građana BiH-e.Položaj BiH kao ravnopravne federalne jedinice potvrđen je 25.11.1943.god. u Mrkonjić Gradu na Osnivačkom zasjedanju ZAVNOBiH-a.Zasjedanje ZAVNOBiH-a u Mrkonjić Gradu kao skupa antifašista BiH-e, a ne isključivo komunista, legitimisalo je BiH -u i njeno historijsko i političko pravo da se i danas zove državom, sviđalo se to nekome ili ne, slavio se njen Dan državnosti negdje ili ne. Ona je država i domovina svih nas zajedno.Nikako nečija više ili manje, jer svako od nas ima pravo na cijelu BiH.

Uz čestitku i veliku počast onima koji su život dali za BiH,svim učenicima,nastavnicima i roditeljima naše škole kao i svim građanima BiH upućujem čestitku povodom 25.novembra-Dana državnosti BiH-e.

Direktor

Duran Mrnđić