Podijeljeni tableti i laptopi

Direktor Osnovne škole “Mustafa Busuladžić” Duran Mrnđić i Služba za obrazovanje, kulturu i sport općine Novi Grad na čelu sa Opštinskim načelnikom Semirom Efendićem pripremili su ramazansku hediju učenicima u vidu tableta i laptopa koji su prvog dana Ramazana podijeljeni roditeljima učenika na korištenje.
Humanost je aktivan odnos prema ljudskim vrijednostima, a posebno prema učenicima u vrijeme online nastave kada je najpotrebnije pomoći roditeljima koji školuju troje i više djece.
Neprevaziđena životna vještina dobrote nije izostala ni kod našeg Načelnika, čovjeka koji je među prvim pomaže učenike i roditelje naše škole. Uz toplu riječ i malo pomoći sve je lakše, pa i teški dani koje je donijela Pandemija COVID19 virusa.
Hvala svim dobrim ljudima koji pomažu jedni druge, jer malo dobrote čovjeka prema čovjeku više vrijedi nego silna ljubav prema čovječanstvu.