Posjeta Ajvatovici

Dana 25.10.2019 god. nastavnica Islamske vjeronauke mr. Lejla Agović i nastavnica tehničke kulture mr. Medisa Đedovic su sa učenicima 6 razreda izvele terensku nastavu na Ajvatovici. U ovom pohodu su učestvovale još dvije osnovne škole OŠ “Hasan Kajimija” te OŠ “Malta” sa nastavnicama Islamske vjeronauke. Učenici su imali poučno historijski te odgojno obrazovni čas primjenjujući teorijsko znanje kroz praksu, jačajući ljubav za vjeru i domovinu. Obišli su dovište na Ajvatovici gdje su saslušali poučan čas o Ajvaz dedi i snazi dove upućene Allahu, Stvoritelju svega, u Pruscu su obavili namaz saslušali predavanje imama džamije o podizanju džamije te pomnom i brižnom čuvanju stanovnika tog mjesta njenih materijalnih i duhovnih  vrijednosti kao i mezarja, obišli staru tvrđavu . Nakon toga se uputili u vezirski grad Travnik, obišli poznatu Šarenu džamiju, obavili namaz, uživali u ljepoti same džamije ali i grada. Sretni, zadovoljni, puni utisaka krenuli prema našem šeheru Sarajevu, kućama i našim najmilijima. O atmosferi u autobusu i humoru bi se mogle napisati divne priče. Zahvaljujemo direktoru škole Duranu Mrnđiću koji je podržao ovaj divni projekat i ideju nastavnice Lejle Agović . Nadamo se da će i u budućnosti ovakve i slične ideje biti podržane i realizovane a sve u korist naših divnih učenika . Na kraju učenicima OŠ”Mustafa Busuladžić ” želim zahvaliti što su svojim prisustvom, druženjem  i zadovoljstvom uljepšali ovaj naš zajednički izlet. Hvala od srca roditeljima koji su dali svoje povjerenje meni potpisavši mi  saglasnost. Svaki hajr od srca.