Riječ domovina se izgovara srcem

Obilježena 27-a godišnjica nezavisnosti Bosne i Hercegovine u JU OŠ „Mustafa Busuladžić“.

27.02.2019. godine

U povodu dana nezavisnosti BiH u JU OŠ „Mustafa Busuladžić“ održana je svečana priredba. U pozdravnom govoru direktor škole Duran Mrnđić posebno se osvrnuo na hrabrost i odlučnost najboljih sinova naše domovine koji su najzaslužniji za današnje slavlje 27. godišnjice nezavisnosti BiH, a zatim je istaknuo važnost 1. marta dana nezavisnosti BiH kao jednog od najznačajnijeg datuma u novoj istoriji BiH. Na referendumu održanom 29. februara i 1. marta 1992. godine građani BiH izjasnili su se da žele živjeti u nezavisnoj i suverenoj državi BiH. Na priredbi povodom dana nezavisnosti BiH učestvovali su učenici i nastavnici sa zanimljivim kulturno-umjetničkim i folklornim sadržajem. Priredba je realizovana pod rukovodstvom nastavnica razredne nastave koje je predvodila Adisa Ćenanović i nastavnik muzicke kulture Eldin Bihorac. Priredbi je prisustvovalo veliki broj roditelja učenika, nastavnika i gostiju kao i istaknuti profesor muzike Mehmed Bajraktarević i dr. Senija Milišić kao i mnogi drugi.

[Best_Wordpress_Gallery id=”334″ gal_title=”Dan nezavisnosti 2019″]