Posjeta Istanbulu

[Best_Wordpress_Gallery id=”73″ gal_title=”turska maj 2018″]

Grupa učenika OŠ “Mustafa Busuladžić” koji uče turski jezik su od 26.4. do 01.5.2018. godine posjetili bratsku školu  Cemil Metic ortaokulu Tuzla u Istanbulu. Srdačni i susretljivi domaćini su se potrudili da našim učenicima obezbjede nezapamćene doživljaje gdje su se učenici  upoznali sa kulturnim i historijskim znamenitostima grada Istanbula. Posjetili su stari dio grada Istanbula, Sja Sofiju ,Topkapi palatu, Miniaturk park, Ejup sultan, Grand Bazar, mjesto starog vodovoda, krstarenjem Bosforom, grad Bursu i mnoga druga dragocjena mjesta. Saradnja između ove dvije osnovne škole uspostavljena je u januaru 2017. godine i ona će biti nastavljena i dalje. Posebno se zahvaljujemo direktoru Fethadu Gediku  na gostoprimstvu i  roditeljima iz Istanbula kod koji su naša djeca boravila.